Вече са известни трима от четвъртфиналистите на турнира по тенис "Мастърс" 1000 Синсинати, който тази година по изключение се провежда в Ню Йорк.

Поставеният под №3 руснак Даниил Медведев се справи бързо със словенския квалификант Аляз Бедене с 6-3, 6-3. Той можеше утре да играе със своя сънародник Карен Хачанов, но испанецът Роберто Баутиста Агут предотврати изцяло руския сблъсък.

Хачанов спечели първия сет с 6-4, но след това Баутиста Агут доминираше и обърна мача след 6-3 и 6-2.

В друг двубой от горния поток германецът Ян-Ленард Щруф игра труден мач срещу №7 Давид Гофен. Щруф взе първата част с 6-4, след като трябваше да връща пробив. Белгиецът изравни след 6-3 във втората част. Но в крайна сметка германецът затвори мача след 6-4.

Щруф може да играе на четвърфинал със световния №1 Новак Джокович (Сърбия), чийто мач с представителя на домакините Тенис Сандгрен започва след малко.

По-късно през нощта са двубоите от долната част на схемата. Там нещата са много отворени, след отпадането на Доминик Тийм и Александър Зверев. Победилият вчера Григор Димитров унгарски квалификант Мартон Фучович ще спори със сърбина Филип Крайнович. Победителят от този двубой ще срещне или бившия световен №1 Анди Мъри (Великобритания) или канадския майстор на сервиси Милош Раонич.

Останалите два мача са: Матео Беретини (Италия) - Райли Опелка (САЩ) и Джон Иснър (САЩ) - Стефанос Циципас (Гърция). Тук любителите на сервиси могат да мечтаят за четвърфинал-престрелка между Райли Опелка и Джон Иснър.