Пловдив ще бъде домакин на поредния турнир от националната любителска тенис верига „Zagorka Challenge”, който ще се проведе на 13 и 14 май на кортовете на СКЛАТ „Тракия” в Пловдив.

Според регламента, видът на играта ще бъде мъже единично и мъже по двойки. Заявки за участие могат да бъдат подавани до самия старт на турнира.

Победителите от турнира на СКЛАТ “Тракия” ще получат от “Загорка” АД  тениски, шапки, чорапи, кърпи, топки. Всички участници, зрители и приятели от медиите ще се радват и на много качествена бира – за да бъде най-пълно удоволствието от играта, независимо от резултата.
Ако все пак и вие решите да покажете своите умения и на кортовете, ще се радваме да се присъедините!

Лице за контакти: Радослав Тонев
Телефон: 032 950709
Факс: 032 951965
GSM: 0887 514879
Адрес: Пловдив Ученически стадион - кортове

Загорка организира националната любителска тенис верига за втора година. От 2006 г. тя носи името Zagorka Challenge” и се провежда от 29 април до 1 октомври в 35 клуба в 19 български града.

Веригата  включва състезания за мъже и за жени – поединично, на двойки и на смесени двойки. В нея може да участва всеки желаещ с изключение на настоящи и бивши състезатели и треньори по тенис.  Една от новостите тази година е въвеждането на общо класиране – отделно за мъжете и дамите.
След приключването на последния турнир първите двама от класирането при мъжете, първата дама от класирането при жените, както и състезателят с най-много участия в турнирите печелят голямата награда на Загорка – посещение на голям международен турнир.

Подробната информация за програмата, клубовете, правилата за участие и точкуване ще бъде обновявана в уеб сайта http://zagorka-tennis.topsport.bg, посветен изцяло на тениса и създаден за феновете на този спорт в България.