Мария Шарапова коментира победата си на старта на Australian Open, минути след края на мача.

Маша надигра хърватката Петра Мартич с 2-0 сета (6:4, 6:1) и продължава напред в първия голям тенис турнир за годината.

"Много се радвам, че по сравнително лек начин продължавам напред. На старта на всеки сезон винаги е важно за един тенисист да стига бързо до победите си, без да позволява загубени сетове, защото всяка минута в повече на корта е от значение.

Първата надпревара от Големия шлем за календарната година винаги е определяща, защото в известен смисъл дава насока на представянето ти през остатъка от сезона.

Не ми се иска да коментирам останалите мачове и изненадите в тях. При всички положения отпадането на някои от водещите състезателки не беше очаквано.

Продължавам напред, очакванията ми са добри".