Първата ракета на Унгария Мартон Фучович стана последният осминафиналист на Sofia Open 2019. В мач игран в помощната зала на Арена Армеец той се наложи над поставения под №8 в схемата италианец Андреас Сепи с 6-2, 7-6(2) за 1 час и 35 минути. Фучович ще срещне утре един от двамата германски квалификанти, класирали се за втория кръг - Яник Маден,

Всички резултати от Sofia Open 2019

Схемата на турнира е за 28 тенисисти с два квалификационни кръга

В първия сет Фучович превъзхождаше своя опонент и поведе с 4-0. Той беше близо и до трети брейк, но в крайна сметка спечели с 6-2 за 36 минути.

Сепи проби във втория гейм на заключителната част. Фучович успя да обърне резултата от 0-3 до 4-3 след два брейка.

Италианецът не се предаде и успя да изравни за 4-4, Той имаше два сетбола в 12-ия гейм, но унгарецът успя да се измъкне и вкара сета в тайбрек.

Там Фучович имаше пълно превъзходство и се наложи със 7-2. Вторият сет продължи 59 минути, колкото вчерашния мач на Гел Монфис срещу Виктор Троицки.

Мартон Фучович е голямата надежда на унгарския тенис. Той постоянно се изкачва нагоре в световната ранглиста и в момента е №47.

Андреас Сепи участва редовно в София, но засега не успява да реазлизира потенциала си в "Арена Армеец".