Мартин Хингис победи Никол Прат с 6:0, 6:1 и се класира за третия кръг на турнира в Голд Коуст. На бившата №1 в женския тенис й трябваха само 46 минути, за да си осигури победата срещу представителката на домакините.

Никол Прат не затрудни по-никакъв начин швейцарката, въпреки че преди срещата заяви, че не се страхува от Хингис и е приготвила няколко изненади за нея.

Австралийката успя да приложи изненадите си само в първия гейм на втория сет, когато проби сервиса на Хингис и поведе с 1:0. След това обаче швейцарката спечели шест поредни гейма и се поздрави с крайната победа.

Резултати от втория кръг в Голд Коуст :

Maртина Хингис (Швейцария) - Никол Прат (Австралия) 6:0 6:1
Taтяна Гарбин (Италия) - Северин Бремон (Франция) 6:3 6:1
Каталина Кастано (Колумбия) - На Ли (Китай) 6:4 1:6 6:2
Eлена Веснина (Русия) - Kaтарина Среботник (Словения) 6:3 6:2

Поставената под  №1 Йелена Янкович (Сърбия) и третата в схемата Даниела Хантухова (Словакия) се класираха за втория кръгна турнира в Оукланд.

Янкович нямаше проблеми срещу германката Юлия Шруф и я победи с 6:3, 6:4. Малко повече трудности срещна Хантухова, която отстрани сънародничката си Доминика Цибулкова с 6:1, 3:6, 6:2.

Полуфиналистката от този турнир миналата година Даниела Хантухова, която е и  №17 в световната ранглиста, взе с лекота първия сет с 6:1, но след това предостави инициативата на 17-годишната си съперничка и загуби втория с 3:6. В решителния трети сет Хантухова отново се концентрира и
спечели с 6:2.

Новозеландската публика посрещна с въодушевление миниизненадата на първия кръг, поднесена от местната надежда Марина Еракович. 18-годишната Еракович, състезаваща се с "уайлдкард", надигра 90-а в световната ранглиста - американката Мейлин Ту с 6:3, 4:6, 7:5. Това е първата победа на новозеландката над тенисистка от топ 100.

Виржиния Рацано (Франция) - Кая Канепи (Естония)7:6(1) 6:1
Даниела Хантухова (Свк.) - Доминика Цибулкова (Свк)6:1 3:6 6:2                                          Паола Суарес (Аржентина) - 6-Maртина Мюлер (Германия) 3:6 6:1 6:1