Маркос Багдатис победи поставения под №2 Адриан Манарино със 6-7(4), 6-3, 6-1 и ще играе утре на четвъртфинал на Sofia Open 2018  със словашкия квалификант Йозеф Ковалик.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

"Пиратът" от Кипър винаги е атракция, когато играе и затова феновете го харесват. Той играе сякаш, има да извършва много тежък физически труд. Докато неговият съперник е типичен представител на връщачите, които внимават да не бъркат. Двата разнопосочни стила доведоха до много дълги разигравания, завършили зрелищно.

Първият сет се реши в тайбрек, но Багдатис на два пъти наваксваше пробиви. Той започна леко заспало като вчера, но видя че публиката е на негова страна и се мобилизира.

В дългата игра Манарино доминираше, възползва от грешките на кипъреца и спечели със 7-4 след 58 минути.

Снимка 339137

Загубата на сета подейства мобилизиращо за Маркос и той проби веднага на 15. Това му даде самочувствие и то по-лесно печелеше подаванията си. След още 6 възможности за брейк кипърецът отново взе подаването на французина и спечели втората част със 6-3 за 36 минути.

Противно на очакванията Манарино се предаде в третия сет. Той се изнерви започна да удря ракетата си, а това в тениса е признак, че се е предал. Багдатис правеше по някоя грешка, но като цяло доминираше в дългите разигравания и след 24 минути приключи третия сет със 6-1.

Багдатис благодари на публиката след срещата и целуна корта.