"Беше много трудно начало, но съм щастлив" - каза Багдатис.

Маркос Багдатис и "лъки лузъра" Салваторе Карузо изиграха зрелищен и красив мач, след който беше излъчен последният осминафиналист на Sofia Open 2018. Кипърският "пират" се наложи със 7-6(4), 6-3 за 1 час и 42 минути, въпреки че в началото създаде впечатление на незаинтересован.

Той ще играе утре с №2 в схемата - Адриан Манарино (Франция). Мачът е трети на централния корт и ще започне около 16:00 часа.

Маркос започна срещата разконцентрирано и допусна ранен пробив. Карузо беше разбрал сутринта, че ще играе след отказването на болния Михаил Кукушкин. Италианецът показа, че е качествен тенсисист и беше амбициран да спечели.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

Багдатис заздрави много защитата си и предизвика много дълги разигравания, в голяма част от които се ограничаваше само да връща. Това му донесе рибрейк и първия сет трябваше да се реши в дълъг гейм.

В него последното равенство беше при 3-3. Тогава кипърецът направи мини пробив и го затвърди с два аса. Карузо заби един страхотен сервис, но сбърка следващата топка и предаде сета след 1 час и 5 минути игра.

Снимка 338903

Ситуацията на корта остана същата през втората част. Но Багдатис успя да пробие първи и да пречупи съперника си. Карузо загуби увереност и след втори пробив за 6-3 всичко приключи. Вторият сет продължи 34 минути.