Натурализираната австралийка Айла Томлянович се класира за четвъртфинал на турнира на трева от WTA intarnational в Нотингам (Великобритания). Тя обърна в мач от втория кръг представителката на домакините Хариет Дарт с 6-7(5), 6-1, 6-2.

И във втория ден срещите се играха в зал на твърди кортове заради дъждовното време. Това не смути две от фаворитките Каролин Гарсия (Франция) и Донна Векич (Хърватия), които загубиха общо 7 гейма. Гарсия се наложи над играещата с "уайлд кард" британка Мая Лумсден с 6-3, 6-1, докато шампионката от 2017 година Векич се справи с "лъки лузера" Кло Паке (Франция) с 6-1 ,6-2.

Другите поставени Мария Сакари, Кристина Младенович и Татяна Мария също безпроблемно продължиха нaпред.

Турнирът в Нотингам на трева започна с мачове на твърди кортове в зала

Дъждът направи невъзможна играта на оригиналната настилка

Снимка 429066

Програма за четвъртфиналите на турнира на трева (на твърди кортове в зала) от WTA International в Нотингам (Великобритания):

Айла Томлянович (Австралия) - Татяна Мария (Германия)

Кристина Младнович (Франция) - Донна Векич (Хърватия)