Номер 2 в основната схема Марио Анчич отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в индийския град Мумбай с награден фонд 380 хиляди долара.

Анчич загуби с 6:3, 4:6, 3:6 от непоставения Щефан Кубек.

11-ият в света хърватин взе първия сет, а след това реализира ранен пробив във втория и бе на крачка от победата.

Той обаче не успя да удържи сервиса си в шестия, а след това и в десетия гейм и Кубек, 118-и в ранглистата изравни.

Австриецът не изпусна инициативата и решителния трети сет и поднесе най-голямата изненада на турнира досега.

"Бях много по-добре подготвен физически и към края на мача това си каза думата. Марио не излизаше често на мрежата, защото знаеше, че съм добър с минаващите удари", коментира Кубек, който преди шест години бе в топ 20 на световната ранглиста.

Анчич пък наскоро се завърна на корта след двумесечно отсъствие заради травма.
На полуфиналите Кубек ще се изправи срещу номер 3 в схемата Томаш Бердих, който  отстрани шестия Бьорн Фау (Германия) след 6:3, 7:5.

В другия полуфинал номер 1 Томи Робредо от Испания ще срещне четвъртия Дмитрий Турсунов от Русия.