Той е добър тенисист и изгряваща звезда" - каза Чилич за Циципас.

Първият поставен в схемата, хърватинът Марин Чилич спечели дебютния си мач от турнира Japan Open, провеждащ се в Токио. Надпреварата е втората по сила през тази седмица, но някои от най-силните тенисисти предпочетоха да се пуснат в нея. Григор Димитров ще играе в Пекин и първият му мач е утре срещу Дамир Джумхур.

Чилич преодоля само за 74 минути гърка Стефанос Циципас с 6-3, 6-2. Марин навърши 29 години миналия четвъртък. Хърватинът е в момента №7 в световната ранглиста и се бори за ценни точки за участие на заключителния турнир в Лондон. Той си е поставил за цел да завърши годината в "Топ 5".

Осмият Григор Димитров все по-близо до Лондон

Българинът не игра през изминалата седмица

Съперник на Чилич във втория кръг ще бъде победителят от мача между представителя на домакините Юичи Сугита и друг хърватин - Франко Скугор.

Петият поставен Кевин Андерсън се справи с французина Жил Симон за 1 час и 33 минути с 6-2(6), 7-6. Южнафриканецът е един от съперниците на Григор Димитров в битката за Лондон. Той чака кой ще спечели двубоя между Албер Рамос-Виньолас (Испания) и Иржи Весели (Чехия).

Бившият №19 в света Бърнард Томич извоюва първа победа след повече от три месеца. Той се наложи над португалеца Жоао Соуза с 6-3, 3-6, 6-3 за 1 час и 46 минути. Двамата направиха по 10 аса в мача.