Марин Чилич стартира с победа участието си на турнира в Куинс. Той надигра Кристиан Гарин в два сета - в отделните части 6-1, 7-6 (5) за около 1 час и 20 минути.

Първият сет премина безпроблемно за действащия шампион, който реализира два пробива и спечели убедително откриващата част след 6-1 за едва 21 минути.

Във втората хърватинът отново започна с брейк, но допусна колебание и младият чилиец се възползва в четвъртия гейм. Чилич отново пое контрола върху събитията на корта с моментален рибрейк, но сервирайки за мача, се пропука в десетия гейм и Гарин отново се завърна в срещата. В крайна сметка се достигна до тайбрек, в който чилиецът дръпна с 4-1 точки, но не успя да изравни сетовете и след 7-5, Чилич се класира за втори кръг.

Там той ще се изправи срещу Диего Шварцман. Аржентинецът се справи безпроблемно със съпротивата на казахстанския квалификант Александър Бублик.

Даниил Медведев победи Фернандо Вердаско на турнира в Куинс

Медведев победи Вердаско на турнира в Куинс

Той чака чака победителя от мача между британския квалификант Джей Кларк и Лука Пуй