Максимилиан Мертерер победи поставеният под №7 Жоао Соуза със 7-5, 7-6(6) и се класира за четвъртфинал на Sofia Open 2018. Мачът се игра в помощната зала на "Арена Армеец" и продължи 1 час и 42 минути. Мертерер ще играе утре с изненадващия четвъртфиналист - квалификанта от Босна и Херговина Мирза Башич.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

Първият пробив в мача стана в предпоследният, единадесети гейм, когато Матререр се наложи на 15. В предишната партия Соуза имаше сетбол, но не можа да измъкне дългия 10 разигравания гейм.

Мертерер затвори сета със 7-5 за 44 минути. Той започна по-активно втората част и веднага направи берейк на 30.

Португалецът успя да се върне 8 гейм, като взе подаването на Максимилиан на нула.

В тайбрека, решил мача, Соуза направи мини пробив за 6-5, но на два пъти загуби подаването си, което се оказа фатално. Германецът реализира първия си мачбол и спечели с 8-6. Сетът продължи 58 минути.