България губи след първия мач на "Фед Къп" от Люксембург. Това стана, след като третата ракета на България Диа Евтимова загуби от представителката на съперника Ан Кремер. Тя победи нашата тенисистка с 2:0 сета (6:3, 6:3).

В началото на мача не се очертаваше подобна развръзка. Евтимова успя да дръпне с 3:1 гейма. Вместо да се възползва от приемуществото си обаче, тя се срина и не успя да спечели дори гейм до края на сета и загуби безславно с 6:3.

Втория сет започна, както завърши и първия. Ан Кремер разпиля нашата преставителка и дръпна с 3:0 сета, след като успя да я пробие и бе безгрешна при своите подавания. Диа Евтимова се върна за малко в играта, като спечели четвъртия гейм. Силите и обаче стигнаха само до загуба с 6:3, с колкото отстъпи и в първия сет.

По всяка вероятност вторият мач по единично ще бъде между Цветана Пиронкова и Манди Минела, а след него ще бъде и сблъсъкът на двойки Пиронкова / Малеева - Ан Кремер / Манди Минела.

Както е известно, вчера България победи Полша с 2:1 победа, докато Люксембург падна от Израел с 0:3.