Лукаш Лацко стана първият тенисист спечелил мач в основната схема на Sofia Open 2018. Словакът победи №8 Евгений Донской от Русия с 6-4, 6-4 за 1 час и 21 минути.

Александър Донски ще играе с Мартин Клижан в първия кръг на Sofia Open 2018

Бяха попълнени места на квалификантите в основната схема

Лацко проби в началото на първия сет за 2-1 в единствената дълга партия, продължила 12 разигравания. След отлични сервис геймове той не даде шанс на съперника си да се върне в частта и я взе за 36 минути.

Снимка 338388

Вторият сет беше като абсолютно копи на първата. Лацко отново проби за 21 и отново не даде шанс на противника си да стигне до тока за пробив. Тази част продължи 43 минути.

Във втория кръг словакът ще играе с победителя от мача между неговия сънародник Йозеф Ковалик и молдовеца Раду Албот. Руснакът стана първият поставен напуснал турнира от сериите ATP 250.