Лука Пуй се класира за четвъртфиналната фаза от тенис надпреварата в Дубай. Французинът победи с 6:3, 3:6, 6:3 Карен Хачанов и на практика взе реванш срещу руснака за загубата във финала между двамата в Марсилия през уикенда.

Следващият съперник на Лука ще бъде японецът Юичи Сугита. Той, от своя страна, елиминира германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(4), 6:4.

Пуй, поставен под номер две в схемата, изпрати седем аса в полето на Хачанов и направи три пробива, за да завърши мача след час и 39 минути на корта. Французинът е и най-високопоставен в Дубай, след като Григор Димитров отпадна по-рано през седмицата.

Григор Димитров загуби от Малек Джазири и си тръгва от Дубай

Провал за Григор - отпадна на старта в Дубай!

Хасковлията изигра най-слабия си мач за 2018 година

В същото време Стефанос Циципас стигна до Топ 8 след обрат с 4:6, 6:3, 6:4 над Филип Колшрайбер. Той чака победителят от мача между Робин Хаасе и Малек Джазири.

Григор Димитров: Не успях да постигна максимума, изгубих ритъм

Григор: Не успях да постигна максимума, изгубих ритъм