Лука Пуй се класира за финала в Дубай. Французинът спечели срещу Филип Крайнович в три сета - 6:3, 6:7(4), 7:6(5) за 2 часа и 32 минути.

Това бе втори мач между двамата в рамките на няколко дни, след като те се срещнаха и на турнира в Марсилия, където отново Пуй стигна до успеха в три сета.

Лука Пуй взе реванш от Карен Хачанов и продължава напред в Дубай

Пуй взе реванш от Хачанов и продължава напред в Дубай

Французинът е и най-високопоставен в турнира

Първият сет бе решен след пробив в четвъртия гейм, а във втория сет Пуй дръпна с пробив в петия гейм. Крайнович обаче го върна в десетия и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него сърбинът направи три минипробива и допусна само веднъж да сгреши на свой сервис, като в крайна сметка изравни сетовете и прати двубоя в трети решителен сет.

В третия сет двамата си взимаха без проблеми подаванията и нямаше дори точки за пробив. Така отново се стигна до тайбрек, но този път Лука го спечели след 7:5 точки.

На финала Пуй ще срещне Роберто Батиста-Агут.