Лоренцо Сонего се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Рим.

Представителят на домакините отрази мачбол и надделя над поставения под №4 Доминик Тийм (Австрия) със 6:4, 6:7(5), 7:6(5) след почти 3 часа и половина игра.

Наоми Осака отпадна във втория кръг на турнира в Рим

Така в третия кръг победителката ще играе срещу Екатерина Александрова

Италианецът постигна втори успех над играч от топ 10 в осем срещи и за втори път е четвъртфиналист в сериите "Мастърс" след Монте Карло преди две години.

Двубоят беше много драматичен, а преди началото на третия сет се наложи 22-минутно прекъсване, за да се изтегли публиката от трибуните заради преминаването на определения вечерен час, свързан с пандемията от коронавирус.

Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира в Рим

В третия кръг той ще играе срещу Денис Шаповалов

"Страхотно е, невероятно емоционален момент за мен, защото към в Рим, в моята Италия и с подкрепящи ме фенове в първите два сета. Толкова съм щастлив от тази победа. Тийм и Надал са най-добрите на клей", коментира Сонего.

След подновяването на играча за третата част шампионът от Откритото първенство на САЩ Тийм навакса изоставане от 0:2 до 4:2, а при 5:4 сервираше за победата и дори имаше мачбол, но не успя. В края на последвалия тайбрек Сонего взе две поредни разигравания, за да триумфира. "Не беше лесно да играеш два сета с фенове и един без тях. Но имах подкрепата на хората от екипа ми. Много съм щастлив", заяви победителят. На четвъртфиналите Сонего ще се изправи срещу №7 Андрей Рубльов (Русия), който отстрани десетия поставен Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:4, 6:4.