Националката на България в трунира "Били Джийн Кинг Къп" Лия Каратанчева  се класира за финалите, както на сингъл, така и на двойки на турнира на твърди кортове в Сеговия (Испания). Тя победи на полуфиналите поединично с 6:1, 7:5 Ная Берекоечея от Франция за 86 минути игра.

Каратанчева поведе с 5:0 и спечели първия сет с 6:1. Във втората част българката пропусна на два пъти преднина от пробив, но направи нов за 6:5. След това Лия затвори мача с гейм на нула на собствен сервис.

Това е четвърта поредна победа за Лия на турнира без да загуби сет. В спор за титлата Каратанчева ще играе срещу Ясмин Мансури от Франция.

По-късно днес Каратанчева ще играе на финал и в турнира на двойки. Тя е нейната партньорка Радка Зелничкова (Словакия), поставени под № 3, ще спорят за титлата с водачките в схемата Александра Озборн от Австралия и американката Анна Роджърс.