Бившата победителка от "Уимбълдън" и финалистка от 2005 година Линдзи Дейвънпорт пропуска третия турнир от Големия шлем за годината. Американката страда от травма в рамото, заради който не е играла тенис от март.

Дейвънпорт е поредната звезда, която пропуска състезанието в Лондон. Нейната сътародничка и двукратна победителка - Серина Уилямс също няма да се появи на корта. Тя лекува контузия в коляното.

Междувременно стана ясно, че и френската тенисистка Мери Пиърс ще пропусне турнира заради травмата на десния крак, която я тормози още от февруари. Контузията не й позволи да участва и на "Ролан Гарос", където тя триумфира през 2000 година.

При мъжете "Уимбълдън" пропускат испанецът Карлос Моя, аржентинецът Гийермо Кориа и американецът Тейлър Дент. Шампионът от "Ролан Гарос" Рафаел Надал получи травма в рамото миналата седмица и също е под въпрос за турнира на трева.