Водачката в схемата Петра Квитова отпадна за трета поредна година на четвъртфиналите на турнира в Доха (Катар). Шампионката от "Уимбълдън" загуби от испанката Карла Суарес Наваро с 6:3, 0:6, 3:6 за 91 минути.

Квитова реализира единствения пробив в първия сет, за да поведе в резултата, но след това Суарес Наваро взе десет поредни гейма. Всичко изглеждаше решено при 4:0 в третия сет за 14-ата в света испанка, но Квитова успя да върне и двата пробива и да намали до 3:4.

Точно когато обратът изглеждаше много вероятен, Суарес Наваро отново проби, а след това без проблеми затвори мача при собствен сервис. Така за място на финала тя ще играе срещу Луцие Шафаржова (Чехия).

В другия полуфинал ще се срещнат двукратната шампионка Виктория Азаренка (Беларус) и Винъс Уилямс (САЩ).