Петра Квитова се класира на осминафиналите на провеждащия се във Франция "Ролан Гарос". Чехкинята продължава победния си ход в турнира и след като трябваше да премине през две трисетови битки на старта, днес световната №4 бе далеч по-убедителна, осигурявайки си място на осминафиналите след 6:3, 6:2 над Ирина-Камелия Бегу.

В предишните си два мача в Париж Петра допусна общо 101 непредизвикани грешки и трябваше да се бори до последно за победата, но в днешния двубой Квитова съумя да настрои мерника си и неточностите в играта ѝ бяха едва 9. В същото време Петра наниза пет аса и общо 18 уинъра, а румънката така и не успя да намери отговор срещу агресивната игра на своята съперничка.

Срещата започна с бърз сервис гейм за световната №4, която след това моментално се добра до шанс за пробив и макар да пропусна първата си възможности, при втората наниза уинър от форхенд и малко по-късно вече водеше с 3-0. Нататък чехкинята просто трябваше да запази предимството си до края и тя стори именно това, отпускайки само четири точки на румънката в собствените си подавания.

На старта на втората част Бегу успя да спечели комфортно откриващите си сервис геймове, но при 2-2 не издържа на напрежението и след двойна и непредизвикана грешки изостана с 15-40, а поредната атака на Квитова означаваше и нов пробив. Чехкинята обаче не спря до тук, при 4-2 отново спечели подаването на румънката и комфортно затвори мача в своя полза след 58 минути игра.

В спор за място на четвъртфиналите Петра Квитова ще се изправи срещу швейцарката Тимеа Бачински, след като поставената под №23 в схемата се наложи над младата американка Мадисън Кийс.