Бившите шампионки Петра Квитова (Чехия) и Виктория Азаренка (Беларус) отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 780 хиляди долара.

Победителката през 2018 и 2021 година Квитова загуби от поставената под номер 4 Коко Гоф (САЩ) с 3:6, 6:7(6). 18-годишната американка взе първия сет с единствен пробив в осмия гейм, а във втората част сервиращите доминираха и се стигна до тайбрек, в който тийнейджърката триумфира.

Така на четвъртфиналите Гоф ще играе срещу осмата в схемата Вероника Кудерметова (Русия), която отстрани София Кенин (САЩ) с 6:2, 7:5.

Носителката на трофея през 2012 и 2013 година Азаренка пък беше елиминирана от олимпийската шампионка Белинда Бенчич (Швейцария) след 6:1, 6:7(4), 4:6. Седмата поставена Бенчич направи изключителен обрат, след като изоставаше със сет и 1:4 гейма във втория с два пробива пасив, за да запише 14-а победа от 15 изиграни срещи в Тура на УТА от началото на сезона.

Григор с гръмка победа на двойки

Българинът и Маю сломиха шампиони от Големия шлем

Швейцарката, която в първия кръг даде само гейм на най-добрата българска тенисистка Виктория Томова, очаква на четвъртфиналите победителката от мача между номер 1 в света и защитаваща титлата си от миналия сезон Ига Швьонтек (Полша) и Даниел Колинс (САЩ).