Светлана Кузнецова се класира за полуфинала на финалния турнир на WТА в Сингапур. Рускинята, която спечели последното място във финалната осмица с титла в Москва в неделя, постигна втора драматична победа в "бялата" група. Тя се наложи отново в трисетов мач над чехкинята Каролина Плишкова с 3:6, 6:2, 7:6 (6) в мач изпъстрен с множество обрати.

Кузнецова демонстрира изключителна физическа форма след като малко преди началото на турнира летя 12 часа до Сингапур. Това е и общо четвърти мач от последните пет за рускинята, който завършва в три сета, а световната №9 спечели всяка една от тези битки.

Особено драматичен беше третият решителен сет. Окрилена от успеха си във втория сет, рускинята уверено поведе с 4:1 и 5:3. Но Плишкова успя да направи обрат до 6:5 в своя полза. Кузнецова обаче не мислеше да се предава. Тя изравни резултата, а в тайбрека Плишквова спаси три мачбола като навакса изоставане от 3:6 точки, изравнявайки до 6:6, а в този момент и двете тенисистки бяха спечелили точно по 94 точки в мача. Кузнецова обаче спечели следващите две точки като затвори мача с бекхенд уинър в ъгъла на корта.

"Понякога не е лесно, но просто трябва да се бориш. Забравям умората, оставям я настрана заедно с емоциите и просто влизам в мача. Не исках да мисля за нищо друго, защото съм дошла тук, за да играя тенис срещу останалите. Всичко друго е с второстепенно значение", каза щастливата победителка след срещата.

В другия мач от групата полякинята Агниешка Радванска, поставена под номер 2 на турнира, надви испанката Гарбинье Мугуруса със 7:6 (1), 6:3. Така в директен сблъсък в третия кръг Радванска и Плишкова, които до момента имат по една победа и една загуба, ще опрделят втората участничка на полуфиналите.