Светлана Кузнецова започна по отличен начин защитата на титлата си от "Ролан Гарос". В мач от I кръг на турнира, рускинята се справи сравнително следно с 6-3, 6-1 в мача си със Сорана Кърстя (Румъния).

Срещата започна шокиращо за шампионката от миналата година, която изоставаше в резултата с 0-3 гейма. В този момент Кузнецова вдигна оборотите, затвори първия сет и като загуби само гейм до края.

Така въпреки, че не се намира в оптимална форма, Кузнецова записа повече от лек старт на "Ролан Гарос". Отпадането в първи кръг пък ще струва скъпо на Кърстя, която миналата година игра 1/4-финал в турнира.

Във втория кръг Кузнецова ще се изправи срещу победителката от мача между Елена Веснина (Русия) и Андреа Петкович (Германия).