Димитър Кузманов и Адриан Андреев отпаднаха на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Хелзинки (Финландия) с награден фонд 67960 евро.

Втората ракета на страната Кузманов загуби от швейцарския квалификант Леандро Рийди с 4:6, 2:6 за 74 минути.

29-годишният пловдивчанин допусна ранни пробиви и в двата сета, а в същото време не успя да стигне до брейк, което се оказа решаващо.

Третата ракета на България Андреев пък претърпя поражение от поставения под номер 8 Йеле Селс (Нидерландия) с 3:6, 4:6 за малко повече от час и половина на корта.

Селс, 133-и в световната ранглиста, поведе с 5:2 гейма и спечели първия сет, а във втория пропиля ранен пробив аванс, но при 4:4 отново взе подаването на съперника и с това се оказа решаващо.

Двамата българи заработиха по 1850 евро от наградния фонд и по 18 точки за класацията на АТП. Кузманов си гарантира завръщане в топ 200, а Андреев е близо до записване на рекордно класиране с доближаване до първите 200.