Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Франкавила ал Маре (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро.

Шестият поставен в схемата пловдивчанин отстъпи в драматичен мач пред италианеца Лоренцо Джустино с 6:1, 6:7(1), 2:6. Срещата продължи 3:20 часа

Българинът започна много добре мача, поведе с 5:0 и затвори първата част с 6:1 след само 37 минути игра.

Във втория сет Кузманов изпусна на четири пъти преднина от пробив. При 5:4 и 6:5 той на два пъти сервира за спечелване на мача, но не удържа подаването си. В тайбрека Джустино спечели със 7:1 точки и изравни резултата.

В третата решителна част българинът загуби пет поредни гейма от 2:1 до 2:6 и отпадна от турнира.

Кузманов все пак заработи 7 точки за световната ранглиста и 1165 долара от наградния фонд.

Мико Кузманов се справи със световния №229

На турнира във Франкавила ал Маре

Междувременно Янаки Милев се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 българин надделя над квалификанта Лоренсо Хоакин Родригес (Аржентина) с 6:4, 6:3 за 79 минути.

19-годишният Милев сервира солидно и не допусна брейк в мача, като направи ранни пробиви и в двата сета по пътя си към успеха. Така за място на четвъртфиналите той ще играе срещу Деней Васерман (Нидерландия).

Друг българин - Александър Донски, който премина през квалификациите отпадна в първия кръг на основната схема след поражение от руснака Сава Полухин с 2:6, 6:1, 1:6 за два часа на корта.