Третата ракета на България - Димитър Кутровски бе спрян още в първия кръг на турнира в Гуадалахара, като допусна загуба от Енрике Куня с 3:6, 6:4, 2:6 на чалънджъра, с награден фонд 100 000 долара.

Двубоят започна с леко предимство за бразилеца, който в първите няколко гейма достигна до цели четири възможности за пробив, които обаче бяха отразени от Димитър. Малко по-късно той също пропусна един брейкбол, за да се стигне до 3-4, когато квалификантът получи нов шанс да спечели подаването на Кутровски, този път се възползва, а след това не сгреши, сервирайки за сета.

Куня дори удължи серията си на пет поредни гейма, след като реализира ранен пробив във втората част и поведе с 2-0. Българинът обаче моментално достигна до рибрейк и изравни за 2-2, а след това дочака своя момент и съумя да изравни резултата в отделните части след решителен пробив в десетия гейм.

Дими Кутровски задържа подаването си на старта на третата част, но за съжаление след това изпусна контрола над двубоя, допускайки два пробива и позволявайки на съперника си да поведе с 5-1. Българинът успя да сложи край на серията му, измъквайки отново подаването си, но след това бразилецът не трепна на свой сервис и си осигури място в следващия кръг след час и 44 минути игра.

Интересна подробност е, че Кутровски и Куня си партнират в състезанието на двойки, където предстои да изиграят двубоя си от първи кръг. В него българо-бразилското дуо ще срещне водачите в основната схема Раджийв Рам и Остин Крайчек.