Александър Лазаров се контузи и напусна четвъртфиналния си мач на турнира на червени кортове във Фогау (Австрия).

Двама квалификанти на 1/2-финал в Кицбюел

Нито един от поставените не достигна до предпоследното стъпало в надпреварата.

Лазаров започна добре двубоя си срещу поставения под №2 японец Юта Шимицу и спечели първия сет с 6-3. Във втората част българина поведе решително с 5-3, когато се контузи. Той се опита да доиграе мача, но загуби следващите осем гейма.

При резултат 6-3, 5-7, 0-4 Алесандър Лазаров реши, че по-нататъшната съпротива е безсмислена и се оттегли. Това сложи край на победната серия на Александър, започнала миналата седмица в Телави (Грузия).

С класирането си за четвъртфинал Лазаров заработи 348 долара от наградния фонд във Фогау, възлизащ на 15 хиляди. С двете си победи Александър заработи 2 точки за ранглистата на ATP.