Поставената под номер 1 в схемата Йохана Конта победи с 6:4, 6:1 партньорката си на двойки Янина Викмайер от Белгия и се класира на четвъртфинал на турнира по тенис за жени в Нотингам. Конта, номер 8 в ранглистата на УТА, ще срещне австралийката Ашли Барти на четвъртфиналите.

Цветана Пиронкова победи Куруми Нара в Нотингам

Пиронкова даде само 5 гейма на Нара и продължава напред в Нотингам

Българката може да се изправи срещу Шафаржова в следващата фаза

Конта, която загуби изненадващо срещу Су-вей Хсие в първия кръг на откритото първенство по тенис на Франция, не беше затруднена от вятъра в Нотингам и си осигури рано победата в първия сет, след като поведе с 4:0. Викмайер върна един пробив в шестия гейм, но не успя да изравни резултата. Конта записа четири пробива във втория сет и затвори мача след час и 16 минути на корта.

"Справих се доста добре с лошите условия. Радвам се, че спечелих пред английска публика", каза тя след мача.