Поставената под №1 в схемата на тенистурнира за жени в Монреал с награден фонд 1 340 000 долара Ким Клайстерс от Белгия бе принудена да напусне състезанието, заради контузия в китката.

В мач от втория кръг на надпреварата белгийката, която е втора в световната ранглиста, спечели първия сет срещу канадката Стефани Дюбоа с 6:1. Във втория, при резултат 3:2 гейма за Дюбоа, защитаващата титлата си от преди година Клайстерс бе принудена да се откаже заради проблем с лявата китка.

Белгийката почти сигурно ще успее да се възстанови за започващото в края на месеца Открито първенство на Съединените Щати.

Турнирът приключи и за №3 в схемата Надя Петрова от Русия. В руски сблъсък Петрова бе надиграна изненадващо леко от Анна Чакветадзе с 6:1, 6:4.

Анастасия Мискина от Русия също продължава с неубедителните си изяви от последните месеци. №6 в схемата загуби с 6:7, 7:5, 4:6 от представителката на Израел Шахар Пеер.

Италианката Франческа Скиавоне, която е №8 сред поставените, загуби с 1:6, 4:6 от Йелена Янкович от Сърбия. Отпадна и 10-ата Ана-Лена Грьонефелд. Германката отстъпи с 6:7, 2:6 на непоставената Шени Пери от Съединените Щати.

Очаквано леко рускинята Светлана Кузнецова стигна до третия кръг, след успех във втория си мач от състезанието над полякинята Марта Домаховска с 6:1, 6:3.