Бившата номер 1 в света Ким Клайстерс се завърна блестящо на корта след дълго оттегляне от професионалния тенис. Тя надигра убедително с 6:4, 6:3 французойката Марион Бартоли в мач от първия кръг на турнира в Синсинати с награден фонд 2 милиона долара.

Белгийката, която стана майка през февруари миналата година, победи 13-та в световната ранглиста само за час и 22 минути. Победата на Клайстерс, която участва в надпреварата с "уайлд кард", е още по- изразителна заради факта, че Бартоли се намира в отлична форма в момента. Скоро французойката спечели турнира в Станфорд (Калифорния), където на финала елеминира американката Винъс Уилямс.

Ким Клайстерс започна фантастично мача, като поведе с 4:0. Бартоли обаче показа характер и изравни - 4:4, но следващите два гейма отново бяха спечелени от белгийката, с което тя затвори първия сет в своя полза. В началото на втория сет Клайстерс проби, за да поведе с 3:1 и не изпусна инициативата до края.

"Наистина е хубаво чувството да спечеля първия си мач. Малко изненадах самата себе си с начина, по който започнах, а после продължих да се боря и се опитах да остана концентрирана. Чувствах се добре на корта", заяви след мача щастливата Клайстерс. Във втория кръг тя ще се изправи срещу швейцарката Пати Шнидер, която с лекота победи аржентинката Хисела Дулко - 6:4, 6:0.

Победи в първия кръг постигнаха Ана Иванович (Сърбия) и Виктория Азаренка (Беларус). Иванович надви 17-годишната квалификантка от САЩ Мелани Один с 2:6, 6:1, 6:1, а Азаренка елиминира с 6:3, 7:6 (2) естонката Кая Канепи. За втория кръг се класираха още рускинята Анна Чакветадзе, германката Анна-Лена Грьоневелд и канадката Алекзандра Возняк.