Британецът Кайл Едмънд сложи край на победната серия на шоумена Ник Кириос, който спечели в неделя ATP 500 във Вашингтон (САЩ). Срещата беше от 1/32-финалите на "Мастърс" 1000 в Монреал (Канада).

Едмънд игра много солидно от дъното на корта и се наложи с 6-3, 6-4 за малко повече от 1 час на корта. Кириос не можа да достигне до нито една точка за пробив, но не можа да форсира тайбрек, както във финала във Вашингтон с Даниил Медведев (Русия). Едмънд заби 15 аса срещу само 9 за Кириос.

Резултати от "Мастърс" 1000 в Монреал

Canadian Open, известен като "Роджърс Къп" e шестият турнир за годината от категорията

Кайл направи два пробива в мача. В първия сет той поведе решително с 4-2. След края на частта имаше 90-минутна пауза заради дъжд. При 4-4 във втория сет Кириос се пропука и за Едмънд не представляваше проблем да затвори мача.

Снимка 437530

"Малко съм уморен. Физически се чувствам окей. Кайл игра добре, сервира добре и не ми даде да вляза в ритъм в целия мач", сподели Кириос след загубата.

Във втория кръг Едмънд ще срещне победения финалист от Вашингтон Даниил Медведев. Там британецът загуби четвъртфинала си срещу младия германец Петер Гойовчик, който от своя страна отстъпи на полуфинал от Медведев.