Кайл Едмънд елиминира "палача" на Григор Димитров в четвъртфинален двубой на турнира от ATP 500 в Пекин. Британецът се наложи над сърбина Душан Лайович с 6-3, 7-6(4) за 1 час и 35 минути на корта.

Кевин Андерсън свали Григор Димитров от осмото място в световната тенис ранглиста

Андерсън свали Григор от осмото място в световната тенис ранглиста

Гигантът се наложи над Тиафо в Токио

Едмънд започна силно срещата и реализира оказалия се единствен пробив мача за 2-0. Това му осигури спечелването на първия сет само чрез защита на сервиса си. Кайл не допусна нито една възможност за брейк на съперника.

Във втората част и двамата пропиляха по две възможности за пробив, след което се стигна до закономерен тайбрек. В него Едмънд направи два минибрейка за 6-3 и затвори мача при втората възможност.

Снимка 382142

Утре британския №1 ще играе с победителя от мача Николоз Басилашвили (Грузия) - Малек Джазири (Тунис). Тунизиецът в предишния кръг изненада водача на долната част на схемата Александър Зверев (Германия).

В другия полуфинал поставеният под №1 Хуан Мартин дел Потро ще срещне правещия най-силния сезон в кариерата си италианец Фабио Фонини.