Норвежкият талант Каспер Рууд, който игра на четвъртфинал през миналата седмица на турнира ATP 500 в Рио де Жанейро, продължава с успешните си изяви.

Слоун Стивънс се завърна на корта с победа в Акапулко

Джоана Конта и Виктория Азаренка също постигнаха лесни победи в мексиканския курорт

Рууд се класира за осминафинал на Brasil Open в Сао Пауло след успех над представителя на домакините Тиаго Монтейро с 6-3, 6-4 за 1 час и 12 минути. Норвежецът ще спори на във втория кръг с португалеца Жоао Соуза.

Каспер даде само 10 точки когато сервира и не трябваше да спасява брейкбол. След този успех се очаква Рууд, който се специализира на клей, да пробие в Топ 100 в ранглистата на ATP.

В друг осминафинал боливиецът Уго Делиен ще спори с изненадващия шампион от Кордоба Хуан Игнасио Лондеро (Аржентина). Делиен победи лесно испанеца Педро Мартинес с 6-1, 6-2.

В останалите мачове в Сао Пауло Хауме Мунар (Испания) сложи край на надеждите на местния Педро Сакамото с 6-3, 6-2, Алберт Рамос Виньолас (Испания) срази Факундо Банис (Аржентина) с 6-1, 6-2, а Тиаго Сейбот Уайлд (Бразилия) обърна шведа Елиас Имер с 6-3, 4-6, 6-2.