Норвежецът Каспер Рууд достигна за първи път в кариерата си до финал на турнир от сериите "Мастърс" 1000. В полуфинален сблъсък на твърдите кортове в Маями, САЩ поставеният под номер 6 в схемата Рууд се наложи с 6:4, 6:1 над аржентинеца Франсиско Черундоло, предаде БТА.

Рууд, който до момента имаше три загуби на полуфинали на турнири "Мастърс", не допусна никакви изненади срещу 103-тия в световната ранглиста Черундоло, който сензационно достигна до тази фаза на надпреварата.

Черундоло започна мача с пробив в първия гейм, но Рууд изравни веднага за 1:1. След това двамата печелеха подаванията си до десетия гейм, в който норвежецът направи нов пробив и спечели първия сет с 6:4.

Това пречупи квалификанта и във втория сет Рууд реши всичко на бърза ръка, за да затвори мача за час и 34 минути.

Швьонтек и Осака ще спорят на финала в Маями при жените

Двете заслужено стигнаха до мача за трофея

"Никога не съм си представял, че ще се класирам за първи финал на турнир "Мастърс" на твърди кортове, но някак ще го приеме", пошегува се след финала Рууд, който е известен като специалист на червена настилка.

В спора за титлата норвежецът ще играе с победителя от мача между испанеца Карлос Алкарас и защитаващия титлата си от миналата година Хуберт Хуркач от Полша.

Наградният фонд на турнира в Маями е над 8,5 милиона долара.