Каролине Возняцки победи Петра Квитова със 7-5, 3-6, 6-2 и запази добри шансове за калсиране на полуфинал на заключителния турнир на WTA в Сингапур. Мачът беше от втория кръг от "бялата група" и продължи 2 часа и 17 минути.

Григор Димитров: След Пекин много неща се случиха на корта и извън него

Българинът ще дебютира утре във Виена срещу Михаил Кукушкин

Първият сет беше много равностоен и продължи 58 минути. Возняцки проби за 5-3 и достигна до сетбол. Квитова се спаси и от своя страна имаше възможност да дръпне с брейк. Датчанката все пак успя да реализира третия си сетбол при подаване на съперничката си.

Във втората част Каролине се придвиждваше по-трудно и прибягна до лекарска помощ, когато изоставаше с 1-3. Тя се върна в игра с лепенка под коляното и успя да изравни за 3-3. Последваха най-силните минути за Квитова, която спечели три последователни гейма. Левичарката затвори сета при третата си възможност за 6-3 след 44 минути.

Снимка 385130

Противно на тенденцията Возняцки имаше пълно превъзходство в третия сет, който спечели след два пробива с 6-2.

Каролине ще трябва да победи Елина Свитолина в четвъртък, за да се класира за съботните полуфинали.

Квитова ще се надява Свитолина да победи днес Каролина Плишкова и да се надява на успех срещу сътрудничката си след два дни и изгодна въртележка.