Каролина Плишкова може и да няма големи успехи на клей, но ще играе на полуфинал на Ролан Гарос 2017. Чехкинята се нуждае само от още една победа за да оглави ранглистата на УТА за първи път в своята кариера.

Симона Халеп обърна загубен мач срещу Елина Свитолина

Румънката ще играе в дългоочаквания полуфинал с Каролина Плишкова

Плишкова победи в четвъртфинален мач талантливата представителка на домакините Каролин Гарсия с 7:6(3), 6:4. Чехкинята успя да наложи мощната си игра и не допусна серия от пробиви характерни за нейните предишни срещи. Тя поведе с 5:3 в първата част, когато допусна известно колебание.

23-годишната французойка Гарсия взе следващите три гейма. В тайбрека Плишкова беше убедителна, спечелвайки го с 7:3. Във втория сет имаше само един пробив. Той се случи в последния гейм и с него Плишкова си осигури участие в големия сблъсък със Симона Халеп.