Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруса спечелиха първите срещи от финалния турнир на УТА в Сингапур.

Най-силните тенисистки ще си разпределят 7 милиона долара в Сингапур

Изтеглен беше жребият за финалите на УТА

В първия мач Плишкова неочаквано лесно се справи с Винъс Уилямс. На нея ѝ бяха необходими само 72 минути за успеха с 6-2, 6-2.

Друга бивша №1, Гарбине Мугуруса даде три гейма повече на шампионката от Ролан Гарос, латвийката Йелена Остапенко. Мугуруса се наложи с 6-3, 6-4.

В този турнир една загуба не е фатална. Във вторник в мачове от "Бялата група" Уилямс ще играе с Остапенко, а Плишкова с Мугуруса. Тъй като се играе в група организаторите насрочват за втория ден да играят двете загубили и двете победителки от първия кръг. Така се запазва интригата до последния ден. Миналата година Доминика Цибулкова загуби два мача в началато, а след това вдигна купата.

Днес ще се играят първите срещи от "червената група". От 14:30 часа на корта ще излязат Симона Халеп и Каролин Гарсия. След тях ще се срещнат Елина Свитолина и Каролин Гарсия.