Джок Сок се класира за четвъртфиналите на турнира "Hall of Fame Tennis Championships" в Нюпорт. Четвъртият поставен надделя с 3-6 7-6(4) 6-4 над Лукаш Лацко за два часа игра.

"Виждаме изненади на всеки турнир. Те са част от играта, а тази година са дори повече от обикновено", каза Сок, който спечели 103 точки в двубоя срещу 102 за неговия съперник.

"Той игра много добре, а топката се плъзга много странно по корта и е трудно да се играе", сподели още той. На четвъртфиналите съперник на Сок ще бъде Ян Хенрих, който отрази мачпойнт и в крайна сметка спечели със 7-6(5) 6-7(6) 7-6(7) срещу Алехандро Фая.

Участващият с "уайлд кард" Томи Хаас отпадна от надпреварата след поражение от Адриан Манарино. Петият поставен спечели с 6-7(5) 7-6(1) 6-4 срещу ветерана, който заяви, че не чувства повече болки в рамото.

Французинът Манарино се завърна бързо на корта, тъй като мачът с Хаас бе доиграване, като взе още една жертва - Едуар Роже-Васлен, надигравайки сънародника си с 1-6 6-3 6-2.

Раджийв Рам продължи успешното си представяне и след като изхвърли лидера в схемата Джон Изнър, се справи и с Юичи Сугита - 6-4 6-3. Той наниза седем аса и спечели 85% от точките си на първи сервис.

Джон-Патрик Смит елиминира Джаред Доналдсън след 6-3 6-1 само за 54 минути. Смит, който в първия кръг отстрани Бърнард Томич, спечели 82% от точките си на първи сервис и проби на пет пъти подаването на съперника. Иво Карлович, втори поставен в схемата, се справи с 6-4 7-6(4) срещу Малек Джазири, като по пътя си към победата наниза 29 аса.