Световният №3 Карлос Алкарас спечели своята четвърта титла за сезона. Испанецът триумфира на турнира от сериите АТП 500 в Пекин с награден фонд 3 720 165 милиона долара. На финала той надигра водачът в световната ранглиста Яник Синер в епичен двубой с 6:7(6) , 6:4, 7:6(3) за 3:24 часа игра.

Испанецът започна силно и водеше с 5:2 гейма, но допусна да бъде застигнат, а в тайбрека пропиля два сетбола и от 6:4 точки и позволи на съперника да осъществи обрат. Във втората част той успя да реализира единствен брейк в деветия гейм, за да изравни резултата, а в третия сет отново направи ранен пробив, но Синер успя да изравни за 4:4 и пак се стигна до тайбрек. В него италианецът поведе с 3:0 точки с два мини-пробива аванс, но в този момент Алкарас показа безупречна игра и със седем поредни разигравания стигна до трофея.

Така испанецът постигна трета победа в три мача срещу Синер през този сезон и вече води с 6:4 успеха в прякото им съперничество.

С днешната си победа Алкарас ще изпревари Александър Зверев (Германия) от втората позиция в световната ранглиста.