Канада е първият отбор, класирал се за полуфинал на неофициалното световно първенство по тенис "Купа Дейвис". В поредния мач завършил след полунощ в Мадрид "кленовите листа" надделяха над многократния шампион Австралия с 2-1 победи.

Резултати и класирания от финалния турнир за "Купа Дейвис" в Мадрид
Обновена

В неделя ще стане известен новият световен отборен шампион по тенис при мъжете

Решителен е оказа мач на двойки, в който игралите и на сингъл Вашек Поспишил и Денис Шаповалов победи свежите Джордан Томпсън и Джон Пиърс с 6-4, 6-4. Така Канада ще играе утре за място на финала с победителя от днешния сблъсък Сърбия - Русия.

Намиращият се на 150-о място в ранглистата на ATP Вашек Поспишил постигна трета победа на сингъл в Мадрид. Джон Милман замени Ник Кириос в отбора на Австралия, но отстъпи пред Поспишил в първия двубой с 6-7(7), 4-6.

Във втората среща Денис Шаповалов доминираше в първия сет срещу Алекс де Минор. Мощната игра на родения в Израел канадец беше нерешим ребус за Де Минор и частта завърши при резултат 6-3 за Денис. Някак Де Минор успя да пробие в началото на втората част и след грешки на канадеца изравни след 6-3.

Снимка 453960

В третия сет отново станахме свидетели на страхотни уинъри на канадеца, но Де Минор успяваше да се задържи с отличната си защита и интелигентна игра във важните моменти. В тайбрека щастието беше на страната на Алекс, но и Денис помогна за това с изумителни грешки.

Така срещата на двойки се оказа решаваща. Канадците имат записан в отбора и Феликс Оже-Алиасим, но той до сега не е излизал на корта, защото страдаше от контузия. "Кленовите листа" бяха поставени под №14 в началото на турнира, но стигнаха до Топ 4 след победи над считаните за по-силни от тях: Италия, САЩ и Австралия.

Поражението накара капитана на Австралия Лейтън Хюит да се оплаче от програмата на турнира. "Кенгурата", които бяха без лидера си Ник Кириос, трябваше да играят за трета поредна вечер, докато съперникът им Канада почиваше в двата дни преди четвъртфинала.