Днес ще се изиграят полуфиналните срещи от дамския турнир от категория "Премиер 5", провеждащ се в китайския град Ухан. След вчерашните драматични четвъртфинали шампионката от "Ролан Гарос 2017" Йелена Остапенко (Латвия) остана единствената поставена, оцеляла в надпреварата.

Ашли Барти се справи с трета топтенисистка в Ухан

Австралийката победи Каролина Плишкова след два тайбрека

Вярна на своя хазартен стил Остапенко загуби първия сет в мача си със световната №1 Гарбине Мугуруса с 1:6. След това латвийката напипа печелившата тактика и направи обрат след 6-3, 6-2. Мачът беше дуел между шампионките от Ролан Гарос и Уимбълдън.

Гъркинята Мария Сакари продължава великолепното си представяне и въпреки, че игра квалификации, днес във втория мач ще се срещне с французойката Каролин Гарсия. Вчера Сакари пречупи трудно сънародничката на Гарсия, Ализе Корне. Сакари вече се изкачи с 30 места в класацията на УТА и ще бъде минимум №50 при следващото обновяване в понеделник.

Програмата започва в 12:30 часа с интригуващия сблъсък на Остапенко с австралийката Ашли Барти. Барти победи досега 3 тенисистки от "Топ 10" и може да стори същото с четвърта.

Резултати от четвъртфиналите на турнира в Ухан (Китай) от категория "Премиер 5":
Ашли Барти (Австралия) - Каролина Плишкова (Чехия, №3) 4-6, 7-6(3), 7-6(2)
Каролин Гарсия (Франция) - Екатерина Макарова (Русия) 7-6(3), 6-4
Мария Сакари (Гърция, Кв) - Ализе Корне (Франция) 7-6(2), 7-5
Йелена Остапенко (Латвия, №8) - Гарбине Мугуруса (Испания, №1) 1-6, 6-3, 6-2