Третата ракета на България Изабелла Шиникова се класира за осминафинал на турнира по тенис на твърди кортове в турския град Истанбул, който е с награден фонд 60 хиляди долара. Поставената под №2 Шиникова победи квалификантката от Беларус Илона Кремен с 6-4, 7-6(5) за 104 минути.

Хауме Мунар приключи с мераците на Александър Зверев за титла в Маракеш

Испанецът пречупи водача на схемата на осминафинал в три сета

В първата част Шиникова направи решаващ пробив в седмия гейм, а във втория сет взе тайбрека със 7-5.

С успеха българката си осигури 8 точки за ранглистата на WTA и 935 долара. Следващата ѝ съперничка е словачката Яна Чепелова.

Дъждовното време обърка програмата на турнира. Днес Шиникова трябва да изиграе още един мач на сингъл и двубоя от четвъртфиналите на двойки. Българката и състезаващата се за Кипър румънка Ралука Джорджана Шербан са поставени под №2 в схемата, а противничките им ще станат известни по-късно днес.