Изабелла Шиникова преодоля първия квалификационен кръг за US Open 2019. Българката се на наложи над световната №104 Аранча Рус (Холандия) с 1-6, 6-4, 6-1 и ще срешне представителката на домакините Саша Викери. За място в основната схема Изабелла трябва да спечели три срещи срещу тенисистки, намиращи се преди нея в световната ранглиста.

Виктория Томова приключи още на старта на US Open

Българката отстъпи с 2:6, 4:6 след малко повече от час игра

В първия сет Рус имаше предимство и след два пробива го затвори с 6-1. Втората част беше огледална. Шиникова поведе с 5-1, но не можа да реализира подаването си в седмия гейм. Холандката намали до 4-5, но българката успя да направи решителен брейк за 6-4 и да изравни сетовете.

В третата част сценарият беше сходен, но българката не допусна повече обрати с 5-0 и реализира четвъртия си мачбол за 6-1.