Изабелла Шиникова не успя да преодолее първия кръг на турнира по тенис в Тоса де Мар (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Седмата поставена Шиникова, която в неделя спечели титла в Монастир (Тунис), загуби от сръбската квалификантка Михаела Дякович с 6:4, 3:6, 2:6. Мачът продължи 2 часа и 6 минути.

Третата ракета на България продължава участието си в надпреварата на двойки, където заедно с хърватката Лучия Чирич Багарич очаква сблъсък на четвъртфиналите срещу Матилда Мутавджич (Великобритания) и Нахия Берекоечея (Франция).

Друга българка Лидия Енчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на клей в Аламинос-Ларнака (Кипър) с награден фонд 25 хиляди долара.

16-годишната Енчева, която стартира от квалификациите, отстъпи пред поставената под номер 3 Тимеа Бабош (Унгария) с 2:6, 2:6 за 70 минути игра.

За тинейджърката обаче предстои мач от състезанието на двойки, където заедно с Беатрис Спасова ще играе на четвъртфиналите.

Спасова се готви и за мача си от втория кръг на сингъл срещу втората в схемата Наталия Сабанин (Унгария).

Шестима български тенисисти ще се борят за слава на "Ролан Гарос"