Иван Любичич се класира за полуфиналната фаза на тенис турнира в Маями след победа над аржентинеца Хуан Игнасио Чела с 6:3, 7:5.

Седмият в ранглистата на мъжкия професионален тенис хърватин ще играе полуфинал с победителят от мача Гилермо Каняс – Томи Робредо.

В първия сет Любичич поведе с 3:1, след което стигна до 5:1, но загуби сервиса си в желанието да спечели бързо сета, но след това затвори първия сет с 6:3.

Вторият сет вървеше гейм за гейм, докато хърватинът направи решителнатга крачка към успеха и затвори сета и мача при 7:5.

До този момент в турнира той е загубил само един сет. В сериите "Мастърс" хърватският тенисист няма победа в кариерата си.

В друга среща от четвъртфиналната фаза екзекуторът на Роджър Федерер Гилермо Каняс се справи със съпротивата на Томи Робредо като го надигра с 7:6(5), 6:1. След здрава битка в първия сет, където се стигна до тайбрек през втората Робредо се предаде и загуби с 1:6, а с това и двубоя.

Каняс преодоля квалификациите и достигна до полуфиналната битка на надпреварата в Маями.