Испания и Сърбия ще излъчат първия шампион в световния отборен турнир по тенис ATP Cup, провеждащ се в Австралия.

Победителят в "Дейвис Къп" 2019 Испания спечели вторият полуфинал срещу Австралия и е на крачка да покори световния връх в двете версии. Така утре с огромен интерес се очаква битката между първите две ракети - Рафаел Надал и Новак Джокович.

Сърбия е първият финалист на ATP Cup

Новак Джокович сломи Даниил Медвев в тричасов трилър

Роберто Баутиста Агут даде аванс на иберийците с изненадващо бърз успех срещу Ник Кириос с 6-1, 6-4.

Световният №10 дръпна в първия сет с 5-0 и после лесно го затвори. Испанецът проби за 3-2 във втората част и тогава ексецентричния австралиец се опита да направи обрат. В дългия шести гейм Кириос достигна до единствената си възможност за пробив, но това беше всичко от него в този сблъсък.

Рафаел Надал отново имаше много труден мач. Алекс де Минор проби още в първия гейм и това беше достатъчно за него за успех в първия сет с 6-4.

Снимка 461103

Във втората част двамата печелеха лесно партиите, в които сервираха. Надал направи решаващия брейк за 6-5 и пречупи младия си съперник.

Третият сет се каза пълна формалност, след като "Матадора" поведе бързо с 4-0. Крайният резултат от двубоя е 4-6, 7-5, 6-1 за Рафаел Надал.