Джон Иснър буквално отвя Доминик Тийм на турнира в Пекин, отнасяйки го със 7:5, 6:1 на China Open.

Американският гигант спечели 78% от точките си на първи сервис и не позволи на младия австриец да го пробие нито веднъж. В същото време Изнър взе три сервис гейма на Тийм и си осигури място във втория кръг, където ще се изправи срещу квалификанта Джон Милман.

При нов успех на четвъртфиналите американецът може да играе срещу световния №1 Новак Джокович, ако сърбинът не допусне изненада срещу представителя на домакините Зе Жан.

Четвъртият поставен Давид Ферер също започна с комфортна победа - 6-4 6-3 над Томаш Белучи. За испанеца предстои мач срещу Лукаш Росол.

Ферер, който спечели турнира в Куала Лумпур преди дни, се опитва да се класира за финалния Мастърс на ATP в Лондон, за който все още има 4 вакантни места. В момента Ферер заема осмото място в годишната ранглиста.