Настоящият шампион от тенис турнира в Уинстън-Салем Джон Иснър ще спори с Томаш Бердих за защитата на титлата си от надпреварата. Иснър, който е любимец на публиката в САЩ, надви след ужасна драма Жо-Вилфред Цонга на 1/2-финалите и го елиминира от надпреварата.

Мачът между двамата бе доста оспорван и при малко повече късмет и французинът можеше да вземе победата. Първият сет започна ударно за Иснър, който реализира 10 аса и 1 пробив, с което успя да спечели частта.

Във втория сет доста по-съобразителен бе Цонга, който в осмия гейм реализира пробив и изравни резултата при сетовете. В заключителния трети сет се стигна до тайбрек в който Иснър се справи със своя опонент.

Томаш Бердих имаше доста по-лесна задача пред себе си. Той надви по пътя си към финала Сам Куери с 6:4, 6:3, информира Tennis24.bg.