Осминафиналите в женския турнир на "Ролан Гарос" поднесоха поредната изненада. Поставената под №23 швейцарка Тимеа Бачински отстрани четвъртата в схемата Петра Квитова от Чехия след 2:6, 6:0, 6:3 в последния двубой на "Сюзан Ланглен", продължил 1 ч. 39 мин.

Чехкинята започна добре мача и загуби само два гейма в първия сет, който продължи 27 минути. Коренен обрат в играта настъпи във втория сет. Квитова допускаше грешка след грешка и загуби на нула. В третата част двете тенисистки си размениха по един пробив до 3:3, но след това Бачински напълно доминираше и заслужено спечели срещата. Квитова направи 41 непредизвикани грешки срещу 29 за съперничката си.

На четвъртфиналите Бачински излиза срещу Алисън ван Аутванк. Белгийката, която е №92 в света се наложи над 99-ата в ранглистата румънка Адриана Миту с 6:1, 6:3 и за първи път стига толкова напред в турнир от Големия шлем.